KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14641004
nr 1464 1004
Nils Nilsson Skum
(1872-1951), Sverige
Signerad, daterad 1944. Blandteknik, bildmått: 25x34cm, yttermått inklusive ram: 45x53cm
Nils Nilsson Skum, samisk tecknare och målare född 1872, död 1951.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
13.500 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:35:37
10.500 kr
12.500 kr
13.000 kr
- Klassiska
25 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Nils Nilsson Skum
Läs mer om Nils Nilsson Skum